بستن
نام کاربری:
رمز عبور:
فراموشی رمز عبور؟ عضویت
به ما بپیوندید
صفحه اصلی عضویت راهنمای عضویت سوالات متداول درباره ما تماس با ما
امروز سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
انتخاب رنگ زمینه:
افراد آنلاین :  5
بازدید امروز : 1.008
بازدید دیروز : 3.108
تعداد کل بازدید :  22016614
بهترین حالت نمایش سایت
در مرورگر Firefox
طرز استفاده صحیح از تردمیل

http://hoshyar4.com/content/Sports-exercise/bodybuilding-aerobic/733

 

از دست‌هايتان به خوبي استفاده كنيد
هنگام استفاده از تردميل با دست‌هاي خود چكار مي‌كنيد؟ برخي افراد عادت دارند دستگيره را بگيرند؛ اما براي آنكه حركت شما روي تردميل مؤثر باشد و نتيجه بهتري از دويدن روي آن به دست آوريد، بايد دست‌ها را به درستي حركت دهيد تا هم سريع‌تر بدويد و هم كالري بيشتري بسوزانيد. اگر حركت دست‌ها صحيح باشد، برخي از مشكلات گردن و شانه‌ها كه در اثر نشستن طولاني مدت در يك‌جا براي تماشاي تلويزيون و استفاده از كامپيوتر ايجاد شده‌اند نيز برطرف مي‌شود. دست‌هاي خود را 90 درجه خم كنيد و آنها را نزديك بدن خود قرار دهيد. شانه‌هاي‌تان را شل كنيد تا احساس آرامش بيشتري كنيد. دست‌ها خلاف جهت پاها حركت مي‌كنند. دستي كه به سمت جلو مي‌آيد، پاي مخالفش به جلو مي‌آيد؛ يعني دست راست با پاي چپ و دست چپ با پاي راست هماهنگ است. تمركز كنيد تا حركت دست‌هايتان به گونه‌اي باشد كه بيشترين بخش حركت در قسمت پشت بدن شما صورت گيرد. (مثل آنكه مي‌خواهيد كيف پول‌تان را از جيب پشت شلوارتان در آوريد). دست‌هاي شما به طور مورب به جلو حركت مي‌كنند. دست‌هايتان نبايد خيلي بالا بيايند. پاهاي شما درست با همان سرعتي كه دست‌هايتان حركت مي‌كنند، به حركت در مي‌آيند. براي افزايش سرعت پاها، ابتدا بايد سرعت دست‌ها را بالا ببريد و متعاقباً سرعت پاها را نيز افزايش دهيد.

با سرعت خيلي زياد ندويد
اگر مي‌خواهيد حركت‌تان سريع‌تر ولي حالت بدن‌تان همچنان زيبا و درست باشد؛ يعني فرم دويدن شما در سرعت‌هاي بالاتر ناخوشايند نباشد، در حين دويدن كمي به خود زنگ تفريح بدهيد؛ زيرا هم تپش قلب شما بسيار بيشتر مي‌شود و هم به طور ناخودآگاه فرم و حالت‌تان تغيير مي‌كند. ابتدا خود را با گام‌هاي نسبتاً آهسته به مدت 3-5 دقيقه گرم كنيد؛ سپس كم‌كم سرعت قدم‌هايتان را افزايش دهيد. در عين حال كه سرعت شما افزايش مي‌يابد، حواستان باشد كه فرم و حالت درستي به هنگام دويدن داشته باشيد. حدود 1-3 دقيقه آهسته آهسته بدويد، سپس سرعت خود را افزايش داده و 3-5 دقيقه با سرعت بالاتر بدويد.

http://hoshyar4.com/content/Sports-exercise/bodybuilding-aerobic/733

دستگيره‌ها را نگيريد
وقتي كه براي نخستين بار از تردميل استفاده مي‌كنيد، با گرفتن دستگيره و يا كنسول احساس ثبات و اطمينان بيشتري مي‌كنيد؛ اما بايد بدانيد كه نگه‌داشتن دستگيره به شما اجازه نمي‌دهد به طور طبيعي و همچنين با فرم و حالت مناسبي حركت كنيد. حتي اگر چند جلسه اول نتوانيد با سرعت بيشتر و بدون گرفتن دستگيره‌ها بدويد، مشكلي ايجاد نخواهد شد. طي جلسات بعدي با سرعت بيشتري مي‌توانيد روي تردميل بدويد. اگر شرايطي داريد كه مجبور به استفاده از دستگيره‌ها هستيد؛ مثلاً دچار كم‌ بينايي، مشكلات تعادلي و ... هستيد، بايد حتماً هنگام دويدن دستگيره‌ها را محكم بگيريد.

پايين را نگاه نكنيد
قرار گرفتن در حالتي كه شانه‌ها به سمت جلو است و نگاهتان به سمت پايين، به شكلي كه گويي مجله مي‌خوانيد و يا تلويزيون تماشا مي‌كنيد، حالت نامناسبي به بدن شما خواهد داد. حالت درست دويدن به گونه‌اي است كه بايد سر را بالا نگاه داريد و با چشم‌هايتان به روبه‌رو نگاه كنيد. اگر تمايل به استفاده از نوعي سرگرمي به هنگام استفاده از تردميل داريد، مجله، كتاب و يا تلويزيون را طوري مقابل خود قرار دهيد كه نگاه‌تان درست به سمت روبه‌رو باشد و سر را پايين نگيريد. وقتي كه شانه‌ها را به جلو خم مي‌كنيد و نگاهتان را به پايين مي‌گيريد، كم‌كم دچار كمردرد و گردن درد مي‌شويد و نمي‌توانيد به طور كامل نفس‌گيري كنيد.

به جلو متمايل نشويد
خم شدن به سمت جلو به شما حالت نامناسبي مي‌دهد.
براي داشتن فرم و حالتي مناسب، بعد از برداشتن نخستين گام روي تردميل، لحظه‌اي صبر كنيد. شكم خود را كمي تو بدهيد و قسمت لگن را كمي به جلو متمايل كنيد.
شانه‌ها را به سمت عقب نگه داريد و از خم كردن آنها خودداري كنيد. حالت شما بسيار مناسب است و مي‌توانيد دويدن را شروع كنيد. در حين دويدن مرتباً به خود يادآوري كنيد كه بايد اين حالت را حفظ كنيد.

http://hoshyar4.com/content/Sports-exercise/bodybuilding-aerobic/733

از كف پاهايتان به درستي استفاده كنيد
شيوه صحيح دويدن روي تردميل اين است كه پاشنه پاي جلويي به سطح زمين بخورد ولي بقيه كف پا كمي از سطح زمين فاصله داشته باشد؛ سپس با حركت كردن اين فشار اندك كم‌كم از پاشنه به پنجه منتقل شود. وقتي كه پنجه پا روي سطح زمين قرار گيرد، يعني اينكه نصف راه را براي برداشتن گام بعدي برداشته‌ايد و حالا بايد پاي جلويي، عقب قرار بگيرد و پنجه پاهايتان به شما كمك كند تا قدم بعدي را برداريد. براي داشتن اين حالت نياز به استفاده از كفش‌هاي انعطاف‌پذير و نرم است. با استفاده از برخي كفش‌ها كه فقط مناسب ايستادن و نشستن هستند نمي‌توانيد حركت كف پا از پاشنه به پنجه را داشته باشيد. براي صحيح گام برداشتن بهتر است در هر جلسه تمرين چند دقيقه روي كاري كه پاها انجام مي‌دهند، تمركز كنيد.

گام‌هاي بسيار بلند برنداريد
برداشتن گام‌هاي بلند به هنگام راه رفتن، عادتي است كه شايد بسياري از ما داشته باشيم؛ زيرا با شيوه صحيح راه رفتن آشنا نيستيم. هنگام راه رفتن با گام بلند، در واقع پاشنه پاي جلويي با فاصله بيشتري از بدن روي زمين قرار مي‌گيرد. براي تندتر دويدن، پاشنه پاي جلويي بايد به بدن‌تان نزديك و پاي ديگرتان كمي‌عقب‌تر روي سطح‌ تردميل باشد. ابتدا گام‌هاي كوچك‌تر برداريد، بعد كم‌كم روي پاي عقبي خود تمركز و سعي كنيد آن را با نيروي بيشتري به سمت جلو بكشيد.

در این مورد:
 
  • منتظر بمانید
نام
ایمیل
پیام
حداکثر تعداد کاراکتر : 1000
کد امنیتی
متن تصویر زیر را در کادر مورد نظر وارد نمایید.
captcha
loading...
باز گشت به صفحه اصلی باز گشت به صفحه مطالب
...:::: تمامي حقوق اين سايت برای سامانه تغذیه هوشمند محفوظ می باشد ::::...
...:::: کپی برداری از مقالات سایت با ذکر منبع بلامانع است ::::...
Design By: Ahmad
|||