بستن
نام کاربری:
رمز عبور:
فراموشی رمز عبور؟ عضویت
به ما بپیوندید
صفحه اصلی عضویت راهنمای عضویت سوالات متداول درباره ما تماس با ما
امروز يكشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹
انتخاب رنگ زمینه:
افراد آنلاین :  5
بازدید امروز : 479
بازدید دیروز : 5.863
تعداد کل بازدید :  26108702
بهترین حالت نمایش سایت
در مرورگر Firefox
ما از گرسنگی نمی ترسیم از خدا میترسیم

اولین قانون تغذیه هوشمندانه میگوید که:‌ «هر وقت احساس گرسنگی کردید فورا غذا بخورید و هرگز به خودتان گرسنگی ندهید.»


شاید در نگاه نخست این قانون یکجورموضعگیری از روی ترس و ضعف در مقابل گرسنگی تلقی شود،که بله افراد چاق وشکمو و شکم پرست که تحمل گرسنگی ندارند، این بار یک حقه و کلک تازه ای درست کرده اند که براحتی بخورند و بیاشامندو به شکم هایشان خدمت کنند.


چون این قانون که:‌»هروقت احساس گرسنکی کردید، غذا بخورید و به خودتان گرسنگی ندهید» فقط میتواند توهم ذهنی و خیال عده ای مدافع چاقی باشد که از روی ناتوانی در تحمل گرسنگی، ضعف اراده و ناشکیبی خود در مقابل نفس شان، اینطوری با یک قانون من درآوردی میخواهند بخورند و بیاشامند و مسئولیت مبارزه با چاقی و درمان آنرا از دوش خود براندزند.!


باید بگوییم که این نگاه به یک قانون کاملا طبیعی در تغذیه از جانب هرکسی باشد، غلط است.چون اولا اکثر افراد چاق تحمل گرسنگی را دارند و بخش مهمی از زندگی شان با رژیم گرفتن و گرسنگی کشیدن سپری شده است است.

بطور مکرر به خودشان محرومیت داده اند، گرسنگی های طولانی مدت را متحمل شده اندتا وزن کم بکنند و هیچ ضعف وسستی در مقابل گرسنگی ازخود نشان نداده اند. هرچند طبیعی است هیچ کس درد گرسنگی را دوست ندارد و عاشق گرسنه ماندن نیست، ولی بدون دلیل و کورکورانه هیچ انسان عاقلی تلاش نمیکند که بخودش درد و محرومیت بدهد.


ثانیاَ . واقعیت این است که همه این کارها یعنی خود را گرسنه نگهداشتن، تحمل درد و ناراحتی اشتباه محض و احمقانه ای بوده و هست که توسط برخی مدعیان توصیه و تجویز می شود.


خود را گرسنه نگهداشتن یعنی جنگیدن با بدن و احساس خویش، نوعی کج اندیشی و کج فهمی از ماهیت کارکردهای کاملا طبیعی مکانیسم بدن است.


حاصل چنین تفکری بی پاسخ گذاشتن نیاز غریزی و لازم و ضروری بدن خود می باشد. و البته با وجود آن همه تحمل درد و شکنجه و ناراحتی و مقاومت در برابر نیاز طبیعی بدن شان، آنچه نصیب اکثر این افراد شده، بجز چاقی و اضافه وزن و نارحتی های روحی و روانی، چیز دیگری نیست.


دقیقا همین نتیجه بد و زیان آور سبب شد که ما فکرکنیم و بیاندیشیم واقعا چرا اینهمه گرسنگی بکشیم، اینهمه خودمانرا از خوردن غذاهای لذیذ محروم بکنیم،ولی بدترازگذشته همچنان چاق باشیم و چاقتر هم بشویم؟والبته هرچند مدت یکبار به بهانه های مختلف و در شکل و فرم های دروغین و ظاهرا زیبا یک چنین شیوه های تولید کننده گرسنگی و درد و محرومیت را تجربه کنیم؟ آیا واقعا کاهش وزن و رهایی از چربی ها فقط با رنج کشیدن و گرسنگی و محرومیت ممکن می شود؟


اینگونه تفکر صحیح و نقادانه بود که ما را به تغذیه هوشمندانه رسانید. تا هم خود را نجات بدهیم، هم یک الگوی کاملا طبیعی و سالم را برای هدفی مثل کاهش وزن پیدا بکنیم. هدفی که به بهترین و انسانی ترین روش ممکن بدست می آیدبدون درد و گرسنگی و محرومیت ولی با نتایج ماندگار و پایدار.


این روش تغذیه کاملا طبیعی است. طبیعت هم مخلوق خداست. در طبیعت هم قوانین خداوند جاریست. پس در واقع رعایت قوانین تغذیه هوشمندانه ، رعایت قوانین خداوند در زندگی می باشد.


آیا میتوان تصور کرد که خالق متعال، در مهندسی کردن سیستم های نرم افزاری و سخت افزاری بدن، اشتباه کرده است؟ برای چه و به چه منظوری سیستم احساس گرسنگی و سیری را در بدن انسان تعبیه کرده است؟ آیا تاکنون از خودتان پرسیده اید که چرا من روزی چند مرتبه گرسنه می شوم؟اگر چنین سئوالی ازخودتان نداشته اید، الان صادقانه بپرسید.


باطرح اینگونه پرسش ها و تحقیق در یافتن پاسخ صحیح و مستدل نسبت به آنهاست که شما میتوانید به سمت حقیقت گام بردارید و راه حل درست مسئله و مشکل خود بنام چاقی و اضافه وزن را برطرف نمایید.
خود را گرسنه نگهداشتن، فقط جنگ با نشانه و علامت است. آیا این جنون نیست؟ چرا باید تابلوی راهنمای کنار جاده را از جا بکنیم و دور بیاندازیم؟مگر آن تابلوی راهنما بجز هدایت صحیح و ایمن ما در مسیر آن جاده، گناه دیگری میکنند؟

 

احساس گرسنگی در بدن انسان و سایر موجودات،‌یک تابلوی راهنماست. قانون خدا یا قانون زندگیست که به منظور استفاده درست از دستگاه پیشرفته و شگفت انگیز بدن بوجود آمده است. احساس گرسنگی و احساس سیری ساخته و پرورده ذهن بنده و امثال بنده نیست که در کنار سایر روش های خیالی و ذهنی ما نیز آنرا ساخته ایم و دکان خود را بپا کرده ایم!


بله ماهم قصد تجارت داریم، ولی تجارت پاک وطیب و مباح. میخواهیم با فروختن ایده ها و روشهای سالم و صحیح و انسانی به شما، تجارت کنیم.

 

  

بنابراین تکنیک های تغذیه هوشمندانه، الگوها و تصورات استنباطی از آموزش های عمومی در زمینه تغذیه نیستند، هرچند از منابع معتبر و مستند که در راستای قوانین زندگی و طبیعی بدن نوشته شده باشند، بهره برداری کرده ایم، ولی محور و اساس اندیشه ها و توصیه های ما در زمینه کاهش وزن و چربی سوزی، قوانین طبیعی و خدا دادی بدن انسان است. ما دقیقا دستور تغذیه ای خداوند را اجرا میکنیم. ما نمیتوانیم خلاف امر خدا زندگی بکنیم. اگر اینطوری کنیم گرفتار دردها و رنج های سختی خواهیم شد که متاسفانه شده ایم و چاقی وبیماریهایکی از آن بلایای مقاومت در مقابل قوانین زندگی یا خداوند است.


خداوند متعال به صراحت و به روشنی در قرآن کریم می فرمایند:‌بخورید و بیاشامید و اسراف نکنید.
واقعا از خودتان یا از خداوند بپرسید که : من چطوری بخورم و بیاشامم و اسراف نکنم؟من بلد نیستم، لطفا بیشتر توضیح بده تا بفهمم که منظورت از اسراف چیست؟


خداوند راجع به عدم درک سخنان خودش توسط ما انسانها بارها و بارها در قرآن کریم با تعجب می پرسد: اینها چرا تفکر نمیکنند؟


و راست میگوید خداوند تبارک و تعالی که ما تفکر نمیکنیم. بالاترین سطح تفکر ما همین است که برویم در محضر کسی جلوس کنیم و او نیز تصورت و ادراکات سطحی خودش از کلام خدا را در قالب تفسیرها و برداشت های خودش به مغز ما تزریق و تلقین نماید و ما نیز با تقلید سخنان یک شخص دیگری مثل خودمان، مسئولیت تفکر کردن را از دوش مان برداریم!!!


من و شما باید در این کلام خدا تفکر کنیم که می فرمایند« بخورید و بیاشامید و اسراف نکنید»
ما اندکی به خودمان و مغزمان زحمت دادیم و راجع به این کلام خدا تمرکز و تامل کردیم. خیلی خلاصه و فشرده عرض میکنم که


مثل بقیه آیات قرآن کریم،‌در این آیه نیز خداوند از قوانین مصرح و بین خودش صحبت میکند. قانونی که در متن و بتن زندگی جاریست. قانونی که از همان لحظه تولد انسان همراه اوست. اولین فریادهای نوزاد که به این دنیا می آید، فریاد گرسنگی است که غذا میخواهد. و نوزاد در حال اطاعت از فرمان خداست که بخورید و بیاشامید. و طفل وقتی پستان مادر در دهانش قرار گرفت و مشغول مکیدن شیر شد، بعد از مدتی با احساس سیری(که اینهم قانون خداست)، خوردن را متوقف میکند وبیشتر از نیاز بدنش شیر نمیخورد. یعنی اسراف نمیکند.
در نتیجه اسراف کردن تجاوز از حدود قوانین الهی است و هر نوزادی نسبت به آن آگاه و مطلع است. و اگر شما می فرمایید من نمیدانم اسراف چیست و از یک آقا و خانم دیگری می پرسید و ایشان هم توهمات و تخیلات شخصی اش را به شما تلقین میکند. سرنوشت تان همانی می شود که اکنون هست.


خلاصه اینکه از این جهت ما نمیخواهیم بخودمان گرسنگی بدهیم که طبق قانون تکوینی خداوند باید چنین کاری را بکنیم و به بدن مان صدمه نزنیم. والا ما نیز مثل بقیه مردم درمقابل احساس گرسنگی نسبت به هرکس دیگری میتوانیم بیشتر و شدیدتر مقاومت کنیم، و البته در دوران جاهلیت خویش چنین کاری را کرده ایم. ولی الان که به نور حضور و هدایت الله مفتخر شده ایم، هرگز چنین خبط احمقانه ای مرتکب نمی شویم، مگر از سر غفلت.


اساسا، بخش مهمی از تغذیه هوشمند برای تربیت و خود کنترلی صحیح و سالم می باشد. خیلی از روزه بگیران و رژیم گیرندگان گرسنه وقتی به غذا می رسند، چنان مست و بیخود می شوند که نمیدانند چی میخورند، چقدر می خورند و کی خوردند و تمام کردند؟


ولی ما یورش نفس یا هوس به خوردن را با آرام و هوشیارانه جویدن لقمه ها مهار می زنیم! مودبانه و با زیبا و با کمالات، متین و باوقار می نشنیم به زیباترین شکل ممکن غذا میخوریم . از آن نهایت لذت را می بریم. خدا را به مفهوم واقعی و حقیقی به خاطر یک چنین بدن شگفت انگیز لحظه به لحظه شکر میکنیم و البته از نتایج این عمل همان رهایی از چاقی و چربی باشد در اولین فرصت به لطف و کرم حضرت حق، برخوردار می شویم. بدون این که حتی متوجه بشویم، وقتی سایز کمرمان را اندازه میگیریم می بینیم طی یک ماه ۴تا ۸ سایز کم کرده ایم. کاری که هیچ برنامه لاغری و کاهش وزن و چربی سوزی ابداَ‌ نمی توانند چنین معجزه ای را رقم بزنند!!
حالا شما به من بگویید،‌آیا این عمل ما که نمیخواهیم حتی یک دقیقه به خودمان گرسنگی بدهیم، ‌بخاطر ترس از گرسنگی است، یا یک انتخاب آگاهانه و هوشمندانه برای زندگی و طبق فرمان زندگی یا خداوند؟

بهمن ابراهیمی
 

«کانال خوش اندامی و لاغری دائمی»

نام
ایمیل
پیام
حداکثر تعداد کاراکتر : 1000
کد امنیتی
متن تصویر زیر را در کادر مورد نظر وارد نمایید.
captcha
loading...
باز گشت به صفحه اصلی باز گشت به صفحه مطالب
...:::: تمامي حقوق اين سايت برای سامانه تغذیه هوشمند محفوظ می باشد ::::...
...:::: کپی برداری از مقالات سایت با ذکر منبع بلامانع است ::::...
Design By: Ahmad
|||